GRANULATOR DO PASZ: JAKIE PROBLEMY POZWALA ROZWIĄZAĆ

  • Reviews: 0
  • Views: 1502
  • 0

Najpierw powinniśmy zdefiniować termin „granulator”. Granulator to sprzęt, który zamienia surowce sypkie (mieszanki paszowe, trociny, słomę) w granulat. Po przetworzeniu składniki nie tracą swoich wartości odżywczych, lecz wręcz przeciwnie stają się lepsze. W szczegółach wygląda to tak.

W jakim celu została stworzona prasa granulacyjna? Jeszcze w 1930 roku w USA w jednym z tartaków okazało się, że przy prasowaniu drewna trociny wydzielają lepką substancję o nazwie lignina. Sprasowane trociny i inne odpady z przemysłu drzewnego podczas spalania wydzielały znacznie więcej ciepła, a ich przechowywanie było wygodne. Wtedy to pojawił się pomysł stworzenia prasy granulacyjnej, która będzie przetwarzać odpady na wydajne biopaliwo nieemitujące do atmosfery elementów toksycznych i chemicznych. Na początku pomysłu nie potraktowano poważnie z powodu niskich kosztów instalacji gazowej, ale z biegiem lat i zmianą cen gazu pellety i kotły na pellet zaczęły rozprzestrzeniać się z prędkością światła.

Na granulatory zaczęli zwracać uwagę również rolnicy. Za pomocą tego sprzętu można było stworzyć granulat paszy, który zwierzę musiało zjadać w całości, nie wybierając ulubionych składników, a tym samym pozyskując z niej wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Istotną zaletą są łatwiejsze przechowywanie i transport takiej paszy oraz możliwość produkcji granulatu nie tylko dla zwierząt, ale też dla drobiu.


ZAGŁĘBIMY SIĘ W PROCES GRANULACJI: CO SIĘ DZIEJE Z SYPKĄ KARMĄ

Na etapie prasowania sypki materiał poddawany jest działaniu wysokich temperatur i silnego prasowania, wskutek czego złożone substancje chemiczne rozkładają się na bardziej proste. Na przykład skrobia rozpada się na cukry proste, które lepiej i szybciej się przyswajają. Oprócz tych zalet można również zauważyć, że mieszanka przechodzi etap odkażania, usuwane są drobnoustroje chorobotwórcze, które wywołują infekcję jelitową.

Po załadowaniu do zasobnika mieszanka jest równomiernie podawana do prasującej części granulatora, a mianowicie do obracającej się matrycy i ruchomych rolek. Następnie sprasowana mieszanka wychodzi przez kanały przelotowe (otwory). Długość granulatu jest kontrolowana przez specjalny nóż obcinający zainstalowany w granulatorze, a średnica – dzięki różnym otworom w matrycy. Specjaliści z firmy „TechnoMaszStroj” dobierają matrycę według indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem tego, co klient chce produkować.


DLACZEGO BARDZIEJ SIĘ OPŁACA ZAKUP GRANULATORA, NIŻ ZAKUP GRANULOWANEJ PASZY?

Po pierwsze, to, oczywiście, cena, gdyż za każdym razem, gdy kupujemy gotową karmę, przepłacamy co najmniej o 100%.

Po drugie, nie możemy być pewni składu granulatu, ponieważ producent w celu obniżenia ceny produktu może użyć jakiś zamienników.

Po trzecie, mamy możliwość optymalizacji paszy według własnych potrzeb.

W przypadku zakupu granulatora mamy gwarancję, że zwierzęta dostaną właśnie te składniki, które zostały załadowane do zasobnika. Można również mieć pewność co do jakości surowców. Dodatkowo zakup granulatora bardzo szybko się zwraca ze względu na wysoki popyt na gotowy produkt.


SPECYFIKA GRANULATORÓW TechnoMaszBud

Nasi specjaliści produkują granulatory, które są w pełni dostosowane do warunków rynku. Mianowicie są to granulatory o niskim zużyciu energii elektrycznej, wydajne, uniwersalne i niedrogie. To nie tylko słowa, gdyż w naszym asortymencie znajdują się modele o mocy od 1,5 kW do 37 kW i wydajności od 40 kg/h do 1000 kg/h. Zawsze również można dobrać sprzęt według rozmiarów. W ofercie mamy modele kompaktowe, które mieszczą się na zwykłym stole i są łatwe w transporcie. Istnieją również bardziej zaawansowane granulatory, które można wyposażyć w suszarnie, kalibratory, przenośniki i nawilżacze, co pozwala na stworzenie małego zakładu produkcyjnego pelletu i pasz.

Uniwersalność naszych granulatorów polega na tym, że zmieniając matrycę z kanałami przelotowymi, można produkować granulaty o średnicy od 2 do 8 mm, co pozwala na produkowanie paszy dla bydła, średnich zwierząt, królików i drobiu. Zalety granulatu zostały również docenione w gospodarstwach rybnych: granulat długo nie rozmaka w wodzie i w środowisku wilgotnym zachowuje wszystkie swoje właściwości odżywcze.

Produkujemy również rolki i wszystkie elementy do granulatora. Części zamienne są zawsze dostępne, dlatego nasi klienci nie muszą obawiać się przestoju sprzętu. Rama i elementy tnące wykonane są ze stali nierdzewnej.

Nasza firma oferuje możliwość montażu granulatora we własnym zakresie: każdy węzeł roboczy można kupić osobno. Istnieje również wybór silników. Na tym samym granulatorze może być zainstalowany silnik 220 V lub 380 V, co pozwala na jego użytkowanie zarówno w warunkach domowych, jak i na produkcji. Jest to również przydatna opcja dla osób, które już mają ramę i inne elementy robocze i brakuje im tylko silnika.

Sprzęt do produkcji granulatu można śmiało nazwać „2 w 1” dzięki temu, że na wyjściu możemy otrzymywać albo pasze granulowane, albo pellety paliwowe. Wszystko zależy od tego, jakie surowce zostaną załadowane do sprzętu: mieszanka paszowa czy trociny. W ostatnich czasach popularne są pellety ze słomy, biomasy, siana, łuski słonecznika, rzepaku, trzciny, trawy itp. Jednym słowem, to, co pozostaje po zbiorach na polu, automatycznie można przekształcić w biopaliwo, ogrzewać nim dom lub przybudówki, gospodarstwo itp.

Wielu również ucieszy informacja, że sprzęt jest łatwy do sterowania i niektóre modele mają okienka kontrolne, co pozwala na obserwowanie procesu na każdym etapie. Do uruchomienia i obsługi naszych granulatorów nie jest wymagane odbycie specjalnych szkoleń: każdy operator poradzi sobie z tym zadaniem. Aby dowiedzieć się więcej, mogą Państwo zadzwonić do nas, wówczas opowiemy o szczegółach.


 

Peleciarka / Granulator do pasz PRIME-400 | 30 / 37 kW

Peleciarka / Granulator do pasz PRIME-400 | 30 / 37 kW

Peleciarka PRIME-400 - to najnowszy i najbardziej potężny granulator serii PRIME. Peleciarka może b..

27 622.00zł Bez podatku: 27 622.00zł

Peleciarka / Granulator do pasz i pellet RTH-200 | 5.5 / 7.5 kW

Peleciarka / Granulator do pasz i pellet RTH-200 | 5.5 / 7.5 kW

Granulator do pasz i pellet RTH — 200 nadaje się do granulowania pasz dla zwierząt (królików, kur..

5 676.00zł Bez podatku: 5 676.00zł

Granulator do pasz i pellet GMK-150 | 4 kW

Granulator do pasz i pellet GMK-150 | 4 kW

Oferujemy granulator do pasz i pellet GMK-150 za pomocą którego można granulować paszę, kruszone zia..

5 295.00zł Bez podatku: 5 295.00zł

Peleciarka / Granulator do pasz RTH-150 | 4 kW

Peleciarka / Granulator do pasz RTH-150 | 4 kW

Oferujemy granulator do pasz i pellet GMK-200. Wydajność granulatora do 200 kg/h. Matryca zainstalo..

4 943.00zł Bez podatku: 4 943.00zł

Peleciarka / Granulator do pasz i pellet RTH-260 | 11 kW

Peleciarka / Granulator do pasz i pellet RTH-260 | 11 kW

Oferujemy fabrycznie nowy granulator RTH-260 do produkcji granulowanej mieszaki paszowej napędzany ..

7 994.00zł Bez podatku: 7 994.00zł

Linia do granulacji LDG-3000 (KOMBI) | 25 Kw

Linia do granulacji LDG-3000 (KOMBI) | 25 Kw

 Linia do produkcji pelletu LDG-3000 (KOMBI) wyposażona w granulator PRIME-300., o parametrach..

44 839.00zł Bez podatku: 44 839.00zł

Granulator KGM-100+ (granulator + rozdrabniacz do słomy / siana)

Granulator KGM-100+ (granulator + rozdrabniacz do słomy / siana)

Kupując jednostkę wyposażenia KGM-100+, otrzymujesz dwie maszyny do produkcji pasz dla twoich zwier..

3 682.00zł Bez podatku: 3 682.00zł

Granulator do pasz KGM-100 | 1.5 kW

Granulator do pasz KGM-100 | 1.5 kW

Granulator mieszanki paszowej "TechMaszBud" KGM-100 przeznaczony do wytwarzania granulowanej paszy ..

2 531.00zł Bez podatku: 2 531.00zł

Leave a review  ↓
 
Nobody has left any reviews.
 
 
Top