Pełny cykl obróbki drewna do produkcji pelletu

Pełny cykl obróbki drewna do produkcji pelletu

Obecnie kwestią ekologii zajmuje się wielu specjalistów. Polski rynek również rozpoczął wprowadzanie urządzeń do produkcji stałego paliwa ekologicznego, które jest bezpieczniejsze, niż inne rodzaje paliwa. Ponadto zdecydowano się na przetwarzanie odpadów z drewna. Firmy, zajmujące się przemysłem drzewnym, mogą teraz generować dodatkowe dochody, wprowadzając sprzęt do produkcji pelletu drzewnego.

Cykl przetwarzania drewna dzieli się na następujące etapy:

rozdrabnianie gałęzi na zrębki; 

recykling, kruszenie zrębków;

suszenie surowców w celu poprawy jakości spalania i rozpraszania ciepła; 

przetwarzanie surowców na pellet; 

transport i pakowanie.

Nasza firma dostarcza sprzęt do każdego etapu przetwarzania drewna. Możemy zainstalować w twoim zakładzie sprzęt do produkcji pelletu drzewnego. Natomiast należy omówić każdy sprzęt z osobna.

Rozdrabnianie gałęzi na zrębki

Wyobraźmy sobie, że po procesie obróbki drewna pozostały gałęzie drzew, kora, listwa, opół itp. W celu uzyskania wysokiej jakości zrębki powinny zostać zmielone. Rozdrabniacz do drzewna / Rębak ZUBR potrafi w krótkim czasie zmielić odpady drzewne na wysokiej jakości zrębki o rozmiarach od 5 do 50 mm. Maszyna dostarczana jest w dwóch wersjach: na silniku elektrycznym i napędzanym przez WOM ciągnika. Dzięki temu można wybrać najodpowiedniejsze dla swoich warunków urządzenie i obrabiać gałęzie w miejscu ich składowania. 

Kruszenie zrębki 

Po uzyskaniu zrębki z gałęzi należy je przerobić na odpowiednią frakcję, aby uzyskać pellet wysokiej jakości. Zgodnie z tym etapem technologicznym następna w kolejności będzie dalsza przeróbka zrębków na mniejszą frakcję. Młyn Bijakowy MB-500 nie tylko przetwarza zrębki, ale też doskonale radzi sobie z ziarnem, łuskami, wiórkami. Frakcję można regulować, ponadto zapewniliśmy możliwość szybkiej wymiany sit i młotów. Aby wyeliminować nadmiar pyłu, do kruszarki młotkowej można podłączyć system wyciągowy Cyklon. Pył z wiórów może być stosowany w produkcji wtórnej. Wydajność sprzętu wynosi około 600 kg/h przy mieleniu wiórów i około 8 t/h przy mieleniu ziarna.

Suszenie surowców

Jak pokazuje praktyka, pierwotne surowce mają wysoki poziom wilgotności, około 50-60%. Aby uzyskać pellet wysokiej jakości o wysokim współczynniku spalania i rozpraszania ciepła, poziom wilgotności nie powinien przekraczać 8-12%. Stopień wilgotności można sprawdzić za pomocą miernika wilgotności, a aerodynamiczna suszarnia SA-600 pomoże w uzyskaniu odpowiedniego poziomu wilgotności.

Urządzenie składa się z rury, przez którą przepływa gorący strumień powietrza o temperaturze 120-150 °C. Wilgoć, znajdująca się na powierzchni, wyparowuje, a ta z środka przemieszcza się na powierzchnię. Suszarka napędzana jest przez kocioł na paliwo stałe i charakteryzuje się kompaktową konstrukcją.

Przetwarzanie surowców na pellet

Po wysuszeniu surowców konieczne jest wytwarzanie granulatu paliwowego. Jeśli zdecydowałeś się na produkowanie pelletu na sprzedaż lub na eksport, to jedna peleciarka może okazać się niewystarczająca, ponieważ istnieje wiele wymagań i norm, dotyczących jakości pelletu.

Do pełnego procesu peletowania nasza firma oferuje zakup mini linii do produkcji pelletu, która jest kompaktowa, energooszczędna, łatwa w obsłudze i konserwacji. Linia składa się z następujących zespołów: zasobnika, podającego surowce, który zapewnia równomierne podawanie trocin do peleciarki; systemu nawilżania surowców, który dawkuje niezbędną ilość wilgoci w celu lepszego granulowania; peleciarki o wydajności do 450 kg/h; kalibratora-chłodnicy, który sortuje granulat według wielkości i chłodzi je w celu zachowania integralności; system odciągowy.

Transport i pakowanie pelletu 

Ostatnim etapem w całym cyklu przetwarzania drewna jest przenośnik taśmowy, który pozwoli na przenoszenie i pakowanie gotowych produktów do big bagów. Nasza firma oferuje przenośnik PT-500, który charakteryzuje się wysoką mocą i wydajnością.

Za pomocą tego sprzętu cały cykl przetwarzania drewna można doprowadzić do maksymalnej automatyzacji i uzyskać dodatkowy zysk ze sprzedaży pelletu drzewnego wysokiej jakości.


25/03/2020 19:08:57
7181